Diskrétní polovodiče
Tento princip pokračoval ve všech následných modelech. Ve výrobních procesech osmdesátých let byly techniky osazování adaptovány na tuto konstrukci v takovém rozsahu, že ekonomická výroba diskrétních polovodičů a další rozvoj jsou dnes možné pouze v kombinaci s SMT.
Typy pouzder SMD pro diskrétní polovodičové prvky (viz. Obr)
Pouzdro SOT 23 se po mnoho let používalo s diskrétními polovodiči. Pouzdro SOD 123 je odpovídající model pro diodu. Během doby byly vytvořeny nové typy pouzder pro oblasti vysokých výkonů. Např. ve vývodové technologii se místo pouzdra TO 220 používá pouzdro TO 220 SMD (jiné označení je D2PAK). Speciální formy pouzder byly dále vyvinuty pro oblasti vysokých kmitočtů.
Tranzistory a diody jsou rovněž baleny v cívkách. Menší SOT pouzdra jsou montovány na sedmipalcové (178 mm) cívky. Větší pouzdra jako je DPAK a D2PAK jsou běžně prodávány na třnáctipalcových (330 mm) cívkách. Opatrnost při objednání vyžaduje SOT23, kvůli správné orientaci součástek v pásu. Jsou dvě možnosti umístění. První (nejvíce oblíbená) spočívá v natočení strany s jedním vývodem k vodicí perforaci nosné pásky, druhá varianta je natočení dvouvývodové strany součástky k této perforaci.
► Nákup na www.abetec.cz
► Další odborné články
► e-Shopy, školení a e-Booky
soldering.cz |
e Booky ZDARMA |
fotografie |
video |